Evlat Nöbetindeki Annelere destek

Mardin'de basın açıklaması yapan, 15 Temmuz Demokrasi Şehit Gazi ve Terör Mağdurları Derneği Başkanı Hatice Turan Kandemir, evlat nöbetindeki annelerin acısını paylaştıklarını ifade etti.

Evlat Nöbetindeki Annelere destek
Bu içerik 344 kez okundu.

Mardin’de 15 Temmuz Demokrasi Şehit Gazi Ve Terör Mağdurları Derneği tarafından Şakir Nuhoğlu Camisinin avlusunda Cuma namazı sonrasında bir basın açıklaması düzenlendi.

Basın açıklamasını okuyan Başkanı Hatice turan Kandemir, “15 Temmuz Demokrasi Şehit Gazi Ve Terör Mağdurları Derneği olarak ve Mardin’deki sivil toplum kuruluşları adına selamlıyor ve bu haklı eylemlerini destekliyoruz” dedi.

Diyarbakır’daki annelerin acısını paylaştıklarını ve onlara ortak olduklarını belirten Kandemir, “ Allah hiçbir anneye evlat acısı vermesin. Bundan daha zor bir şey yoktur. Bu annelere Türkiye’deki bütün anneleri temsil ediyor. Ümit ediyorum ki, herkes insafa gelir ve bu annelerin evlatlarına kavuşmalarına yardımcı olur” şeklinde konuştu.

Bu konuda sessiz kalanları da eleştiren Kandemir, “Gezi Parkı, Kaz dağları İzmir’deki orman yangınları gibi meselelerde insanları toplayarak, yürüyüşe geçenler ve sözde insan hak ve özgürlüklerini koruduklarını belirten şahıslara soruyorum; yüreği ve hayatı yanan bu genç neslin ve ailelerin gözünüzde yanan bir ağaç kadar sizin yanınızda bir değeri yok mudur? Neredesiniz?” ifadelerini kullandı.mardinmedya.net

mardin şakir nuhoğlu camisi basın açıklaması evlat nöbetindeki anneler destek 15 Temmuz Demokrasi Şehit Gazi ve Terör Mağdurları Derneği
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Elektrik ve doğalgazda ilk dönem zamlı geçti
Elektrik ve doğalgazda ilk dönem zamlı geçti
Amelin Çokluğu Değil, İhlâsın Varlığı Kurtarır
Amelin Çokluğu Değil, İhlâsın Varlığı Kurtarır