Meşal: "Direniş tercihimizdir ve esirleri tamamen özgür kılacağız"

siyonist işgalci rejimin zindanlarında kasıtlı tıbbi ihmal sonucu şehit olan Kassam komutanlarından Bessam Sayih'in taziyesinde konuşan Meşal, direnişin tercihleri olduğunu ve bütün esirleri tamamen özgür kılacaklarını söyledi.

Meşal:
Bu içerik 383 kez okundu.

Filistin İslami Direniş Hareketinin (HAMAS) eski lideri Halit Meşal, siyonist işgalci rejimin zindanlarında kasıtlı tıbbi ihmal sonucu şehit olan Kassam komutanlarından Bessam Sayih için Katar'ın başkenti Doha'da kurulan taziye evini ziyaret etti.

Meşal, burada yaptığı konuşmada, öncelikle Sayih'in ne kadar büyük bir komutan ve dava adamı olduğuna, direniş saflarında gösterdiği üstün hizmete ve zindan, işkence ve hastalığa karşı gösterdiği büyük sabra dikkat çekti. Şehidin ailesine taziyelerini ileten Meşal, kendilerine Allah'tan sabrı cemil diledi.

Esirler konusuna da değinen Meşal, esirler meselesinin her zaman Hamas liderliğinin kalbinde, zihninde, toplantı ve kararlarında olduğunu, Kassam Tugayları kahramanlarının da bunun için büyük bir gayretle çalıştıklarını, bunun yanında siyaset, basın ve toplumsal alanlarda da bunun için gayretler sarf edildiğini belirtti.

siyonist işgalciyi esirleri serbet bırakmaya mecbur bırakmak için herkesin elinden geleni yapmak zorunda olduğuna dikkat çeken Meşal, "Allah'ın izniyle onları özgür kılacağız. Kahraman esirlerimiz, vatanımızı savunmak için bize kahramanlığı hediye ettiler ve baş kaldırdılar. Şimdi sıra bizde. Onlara özgürlüğü vereceğiz. Bu, Direniş Hareketinin, liderlerinin, kadrolarının ve hür olan herkesin görevidir. Bu çaba ve gayreti göstermek, esirlerimizin üzerimizdeki hakkıdır. Allah'tan temennimiz, bizi daima onların yanında kılması; onlara acil bir özgürlük kapısı açması ve onları ailelerine, vatanlarına ve halklarına kavuşuturmasıdır. Hayatımızın bütün aşamalarında bu yolda durmamız gerekiyor" dedi.mardinmedya.net

 

filistin katar doha halit meşal bessam sayih taziye esirler özgürlük direniş kassam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Üniversite (deki tehlikenin farkında mısınız?)
Üniversite (deki tehlikenin farkında mısınız?)
​Cami cemaati Diyanet’in teravih kararına ne diyor?
​Cami cemaati Diyanet’in teravih kararına ne diyor?