Heniyye: "Yüzyılın anlaşması mültecileri, Kudüs'ü ve Batı Yaka'yı ilhak etmeyi hedefliyor"

Filisitin'e ait bir stratejinin inşa edilmesi çağrısında bulunan HAMAS Siyasi büro Lideri Heniyye: "Yüzyılın anlaşması mültecileri, Kudüs'ü ve Batı Yaka'yı ilhak etmeyi hedefliyor" dedi.

Heniyye:
Bu içerik 382 kez okundu.

Filsitin davasını zorlaştıran kışkırtmalara karşı Filisitin'e ait bir stratejinin inşa edilmesi çağrısında bulunan Filistin İslami Direniş Hareketi (HAMAS) Siyasi büro Lideri Heniyye: "Yüzyılın anlaşması açık bir şekilde mültecileri, Kudüs'ü ve Batı Yaka'yı ilhak etmeyi hedefliyor" dedi.

Gazze'deki Reşad El-Şeva Salonunda düzenlenen Yüzyılın Anlaşmasıyla Yüzleşmek ve Geri Dönüş Hakkını Korumak isimli konferansta konuşan Heniyye, "Buradan üç sınırı bulunan bir stratejinin inşa edilmesi çağrısında bulunuyoruz. Birincisi, işgalden kurtulup, özgürleşmeye gittiğimizi göreceğimiz bir aşamanın tanımlanması. Bu aşama, düşmanla barışmak aşaması değildir. Bu aşamada halkımız, işgalden kurtulup, özgürlüğe geçecektir" dedi.

İkincisi sınırın Filistin toplumu oluşturmak olduğunu ifade eden Heniyye, "Bunun da ortaklık ilkesi etrafında olması zaruridir. Yok etme, marjinalleştirme ve grupların meşru haklarını gasp etmenin vatan birliğine sevk etmesi mümkün değildir. Üçüncüsü de halk ve silahlı direnişi de içinde barındıran kapsamlı anlamıyla direniştir. Bu direnişin gölgesinde, ilkelerine bağlı kalmak şartıyla siyasi işler de yapılabilir. Ancak bu şekilde halkımızı hedef alan anlaşma ve oyunların kökünü kazıyabiliriz" ifadelerini kullandı.

Mültecilerin dönüş hakkından asla taviz vermeyeceklerini belirten Heniyye, Filistin topraklarının bir zerresinden de ödün vermeyeceklerini ve israil diye bir devleti tanımayacaklarını vurguladı.mardinmedya.net

 

filistin kudüs aksa hamas heniyye mülteciler yüzyılın anlaşması batı yaka
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Üniversite (deki tehlikenin farkında mısınız?)
Üniversite (deki tehlikenin farkında mısınız?)
​Cami cemaati Diyanet’in teravih kararına ne diyor?
​Cami cemaati Diyanet’in teravih kararına ne diyor?