Sokağa çıkma yasağı ilan edildi

Mardin valiliği tarafından yapılan açıklamada, yapılacak operasyonlar için Nusaybin ve Ömerli ilçe kırsalında sokağa çıkma yasağı ilan edildiği belirtildi.

Sokağa çıkma yasağı ilan edildi
Bu içerik 254 kez okundu.

Açıklamada şöyle denildi: “İlimiz Nusaybin ve Ömerli İlçesi kırsal alanında faaliyet yürüten BTÖ mensuplarını etkisiz hale getirmek, BTÖ mensupları tarafından kullanıldığı değerlendirilen sığınak ve barınaklarını bularak tahrip etmek maksadıyla operasyon icra edilecektir.

Operasyon icra edilecek bölgede yaşayan vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini sağlamak amacıyla; 5442 Sayılı İl İdaresi Kanunu’nun ilgili maddeleri gereğince; 07 Eylül Cumartesi günü saat 14:00 itibariyle ilimiz Nusaybin ilçesi kırsal alanında bulunan Büyükkardeş ve Küçükkardeş mahalleleri ve Ömerli ilçesi kırsal alanında bulunan Sulakdere ve Duygulu mahalleleri ile sınırlı olmak üzere ikinci bir duyuruya kadar sokağa çıkma yasağı ilan edilmiştir.

Söz konusu yasağa vatandaşlarımızın uyması kendi can ve mal güvenlikleri açısından önem arz etmektedir.” mardinmedya.net

mardin ömerli nusaybin kırsal sokağa çıkma yasağı valilik
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Üniversite (deki tehlikenin farkında mısınız?)
Üniversite (deki tehlikenin farkında mısınız?)
​Cami cemaati Diyanet’in teravih kararına ne diyor?
​Cami cemaati Diyanet’in teravih kararına ne diyor?