Sarı'dan yeni eğitim öğretim yılı mesajı

Mardin İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı 2019-2020 eğitim öğretim yılının başlaması vesilesi ile bir mesaj yayınladı.

Sarı'dan yeni eğitim öğretim yılı mesajı
Bu içerik 407 kez okundu.

Eğitimin çok bileşenli bir yürüyüş olduğuna dikkat çeken Sarı, “Kendimizi bu konuda sorumluluktan sıyrılmadan dört elle sarılarak çocuklarımızın eğitimine adadığımızda, bunun meyvesini ilk alacak olan anne - babalar olarak yine sizler olacaksınız.  Öğrenci ve öğretmenlerimizi okullarda yalnız bırakmayacağınıza olan inancım tamdır. Yeni eğitim-öğretim yılında anne babalar olarak okullarımızda vereceğiniz destek ve katkılardan dolayı şimdiden sizlere teşekkür etmek istiyor; yeni eğitim yılının öğretmen öğrenci ve velilerimize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

İdareci ve öğretmenlere de seslenen Sarı, “2023 Eğitim Vizyonunun 21. yüzyıla dair eğitim önerisi, 21. yüzyıl Talim ve Terbiye Modeli şeklindeki çift kanatlı bir okumadır. Sadece beceri kazandırmak hayatı göğüslemeye yetmemektedir. Gerekli olan, insana ait evrensel, yerel, maddi, manevi, mesleki, ahlâkî, millî tüm değerleri kapsayan ve kuşatan bir olgunlaşma, gelişme, ilerleme, değişim ve ahlâk güzelliğidir. 2023 Eğitim Vizyonu Belgesi'nin en temel felsefi önermesi insanın, birlik ve bütünlüğü içinde yeniden ele alınmasıdır. İnsanı tekrar hak ettiği biçimde eğitimin gündemine taşımasıdır” ifadelerini kullandı.

Öğrencilere de tavsiyelerde bulunan Sarı, “Gelişim; sadece eğitim öğretim süresince veya sadece okulların açık olduğu dönemlerde değil hayatımızın tümünde devam eder. Bu bilinçle hareket ettiğiniz sürece üstesinden gelemeyeceğiniz güçlük yoktur.  Vatanını milletini seven; yerli, milli ve manevi değerlerine bağlı; ailesine, ülkesine ve milletine faydalı bireyler olarak, yine ülkesi ve milleti için tüm dünya ile yarışabilecek donanıma sahip olmalısınız. Geleceği parlak, özgüveni yüksek öncü kuşaklar olmak için çok çalışmalısınız” şeklinde konuştu.

2019-2020 eğitim-öğretim yılının eğitim hayatına başlayacak öğrencilere, öğretmen, idareci ve velilere hayırlı olmasını dileyen Sarı, eğitim camiasıyla da ilgili bilgiler paylaştı.

Buna göre, 9 Eylül 2019 tarihi itibariyle Mardin'de 2019-2020 eğitim öğretim yılında resmi ve özel olmak üzere 1.310 kurumda 13,845 personelle 241,046 öğrenci ile eğitim öğretime başlanılacak. 12.999 anasınıfı ve 15.661 1. sınıf öğrencisi olmak üzere toplam 28.660 öğrenci ise, okulla ilk defa buluşacak. mardinmedya.net

mardin eğitim öğretim yakup sarı milli eğitim
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
İŞE DERİCESİNE SARILMAK DEYİMİ VE HİKÂYESi
İŞE DERİCESİNE SARILMAK DEYİMİ VE HİKÂYESi
ALMAYA ALMAYA NE GÖLLER KURUR
ALMAYA ALMAYA NE GÖLLER KURUR