''Hayat Namazla Güzeldir''

Kur’an Nesli Platformu Mardin Temsilciliği tarafından tarihi Kasımiye Medresesinde “Hayat Namazla Güzeldir” etkinliği düzenlendi.

''Hayat Namazla Güzeldir''
Bu içerik 349 kez okundu.

Mardin merkez Artuklu ilçesindeki tarihi Kasımiye Medresesinde çocuklara yönelik “Hayat Namazla Güzeldir” etkinliği düzenlendi.

Kur’an Nesli Platformu Mardin Temsilciliği tarafından düzenlenen etkinliğe anne, baba ve kardeşleri ile katılan çocuklar, namaz kılmayı öğrenmenin heyecanını yaşadı.

Etkinlikte konuşan Kur’an Nesli Platformu Mardin Temsilcisi Mücahit Önen, “Etkinliğin amacı; 7 ile 11 yaş arasındaki çocuklara namazı öğretmektir.” dedi.

Eğitimin 15 gün sürdüğünü anlatan Önen, “Eğitim sürecinde abdest, namaz ve bazı dini terimler ve adap dersleri verildi. Programın amacı temiz, ahlaklı ve imanlı bir nesil yetiştirmektir. Hayat namazla güzeldir.” diye konuştu.

Anne-babaların sürekli çocuklarının dini eğitimlerini ötelediklerini kaydeden Önen, bunun da yanlış olduğunu ve Allah Resulünün çocuklara 7 yaşındayken namazı emretmeleri konusunda uyarılarda bulunduğunu anımsattı.

Önen, “Sağlıklı bir neslin anahtarı namazdır. Toplumun mayası olan bu çocuklar, manevi olarak ne kadar gelişirse toplum o kadar huzur ve barış içinde yaşayabilir. Bu tertemiz miniklerin namaz kılmasından daha güzel dünyada ne olabilir ki? En büyük sermayemiz çocuklarımızın namaz kılmasıdır. Çocuklarımıza namaz kılmayı nasip eden Allah'a ne kadar şükretsek azdır.” dedi.

Etkinliğin sonunda tüm katılımcılara çeşitli hediyeler verildi. (M. Salih Keskin – İLKHA)

namaz mardin kasımiye medresesi kuran nesli platformu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
İŞE DERİCESİNE SARILMAK DEYİMİ VE HİKÂYESi
İŞE DERİCESİNE SARILMAK DEYİMİ VE HİKÂYESi
ALMAYA ALMAYA NE GÖLLER KURUR
ALMAYA ALMAYA NE GÖLLER KURUR