Belediyeden çıkarılan işçiler tekrar işe alınmaya başlandı

Mardin Büyükşehir Belediyesi önünde basın açıklaması yapan Hak-İş Mardin Şube Başkanı Eşref Cihan, Ahmet Türk döneminde işten çıkarılan 249 işçisinin tekrar alınmaya başlandığını açıkladı.

Belediyeden çıkarılan işçiler tekrar işe alınmaya başlandı
Bu içerik 308 kez okundu.

Hak İşçi Sendikaları Konfederasyonu (Hak-İş) Mardin Şube Başkanı Eşref Cihan, HDP'li Ahmet Türk’ün Mardin Büyükşehir Belediyesinden çıkardığı işçilerin durumuna ilişkin açıklama yaptı.

Mardin Büyükşehir Belediyesi önünde basın açıklaması yapan Cihan, “Bugün itibarıyla 13 şehit yakını tekrar işe başladı,  işten çıkartılan 249 işçisinin mağduriyetlerinin giderilmesi için de çalışmalara başlandı. Bu arkadaşlarımız belediyedeki ihtiyaç durumuna peyderpey tekrar işe alınacaklar.” dedi.

İçişleri Bakanlığınca görevden uzaklaştırılan HDP'li Ahmet Türk'ün yerine görevlendirilen Vali Mustafa Yaman'ı daha önce belediyede ziyaret ettiklerini hatırlatan Cihan, şunları söyledi:

“Ziyarette bize verilen bir söz vardı. Şehit yakınları en kısa sürede tekrar işe alınacaktı. Bugün itibarıyla 13 şehit yakını işbaşı yaptı. Bundan sonraki süreçte, aralarından sendika temsilcilerimizin de bulunduğu diğer işten çıkartılan arkadaşlarımız, ihtiyaç durumuna göre peyderpey tekrar işe alınacaklar. İnşallah şehrimiz bundan sonra hak ettiği hizmeti alacak.” (M. Salih Keskin – İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Üniversite (deki tehlikenin farkında mısınız?)
Üniversite (deki tehlikenin farkında mısınız?)
​Cami cemaati Diyanet’in teravih kararına ne diyor?
​Cami cemaati Diyanet’in teravih kararına ne diyor?