Binali Yıldırım: Asayiş problemi yok denecek kadar azaldı

Bir dizi temaslarda bulunmak üzere Bitlis’e gelen TBMM eski Başkanı Binali Yıldırım, "Asayiş problemi de yok denecek kadar azaldı. Adli olayları yok. Terör olaylarında da kontrol devletin elinde." dedi.

Binali Yıldırım: Asayiş problemi yok denecek kadar azaldı
Bu içerik 422 kez okundu.

TBMM eski Başkanı Binali Yıldırım, bir dizi temaslarda bulunmak üzere Bitlis’e geldi.

İlk önce Bitlis Belediyesini ziyaret eden Yıldırım, Belediye Başkanı Nesrullah Tanğlay’dan çalışmaları hakkında bilgi aldı. Burada Yıldırım’a, hayatını konu alan slayt gösterimi izletildi.

Belediyeden ayrılan Yıldırım, daha sonra Bitlis Valiliğini ziyaret etti. Yıldırım’ı karşılayan Bitlis Valisi Oktay Çağatay, Bitlis’in tarihi ve kültürü hakkında bilgi verdi.

Burada gazetecilere açıklamada bulunan Yıldırım, Bitlis'in son 17 yıl içinde çok geliştiğini belirtti. Yıldırım, "Alt yapı, yollar, sağlık tesisleri, eğitim tesisleri bakımında çok ciddi gelişme gösterdi. Güzel üniversitesi var. Yolları da olunca Bitlis’in çehresi değişti. Çevre yolu Bitlis’in büyük problemini çözdü. Bitlis’in şehir içi karı meşhurdur. İki araç yan yana geldiğinde trafik felç olurdu. Tüneli çok güzel oldu. Bunları yapmakla beraber yeterli değil.  Burayı biz 6’ıncı bölge yaptık. Artık tekstil, emek türü bu tarafa kayıyor. Bu arada tekstil ile ilgili istihdama katkı sağlayacak fabrikalara istekli olan kuruluşlar mevcut. Bu yönüyle bir adım atılırsa daha güzel olabilir." dedi.

"Terör olaylarında kontrol devletin elinde"

Yıldırım, şunları söyledi:  "Eskisine göre tabi asayiş problemi de yok denecek kadar azaldı. Adli olayları yok. Terör olaylarında da kontrol devletin elinde. Gayet başarılı çalışmalar yapılıyor. Bundan sonra bu cazibe merkezi programları marifetiyle bölgeyi daha çok, yaz-kış vatandaşımızın hem kırsalda hem de şehirde devam edeceği hale getirmemiz lazım. Buna daha çok kafa yormamız lazım. Alt yapı bakımında gelişmişlik farkı kalmadı. Bundan sonra üst yapıya daha fazla yoğunlaşmak gerekir. İnşallah bu dönemde de bu gerçekleşecek."

Geceyi Bitlis’te geçirecek olan Yıldırım'ın, yarın kanaat önderleri ve sivil toplum kuruluşlarıyla bir araya gelmesi bekleniliyor. (Şükrü Tontaş-İLKHA)
 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
İŞE DERİCESİNE SARILMAK DEYİMİ VE HİKÂYESi
İŞE DERİCESİNE SARILMAK DEYİMİ VE HİKÂYESi
ALMAYA ALMAYA NE GÖLLER KURUR
ALMAYA ALMAYA NE GÖLLER KURUR