Bingöl’de ilk kez şah damarı anjiyografisi gerçekleştirildi

Bingöl Devlet Hastanesinde ilk defa karotis (şah damarı) anjiyografisi gerçekleştirildi.

Bingöl’de ilk kez şah damarı anjiyografisi gerçekleştirildi
Bu içerik 311 kez okundu.

Bingöl İl Sağlık Müdürlüğü, Bingöl Devlet Hastanesinde ilk kez Karotis (şah damarı) anjiyografisi başarılı bir şekilde gerçekleştirildiğini bildirdi.

Karotis damar tıkanıklıklarının ülke ve dünyada inmenin en önemli sebeplerinden biri olduğu belirtilen açıklamada, Karotisin, hipertansiyon, diyabet, kolesterol yüksekliği ve sigara damarların tıkanmasında başlıca sebepler olduğu, bu hastalara anjiyografi yapılarak damar tıkanıklığının saptanması ve uygun olan hastalarda da stent takılarak tedavi edilmesi inmeden korumada modern ve etkili bir tedavi yöntemi olduğu belirtildi.

Hastaneye gelen 66 yaşındaki bir hastaya, ilk defa şah damarı anjiyografisi yapıldığı aktarılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Bingöl Devlet Hastanesi anjiyografi laboratuvarında bugüne kadar bin 621 anjiyo yapıldı. Son bir yılda 605, açıldığı günden bugüne toplam bin 621 anjiyonun yapıldığı Bingöl Devlet Hastanesi anjiyografi laboratuvarı, haftanın her günü 24 saat hizmet vermektedir. Anjiyografi laboratuvarının açılmasıyla il dışı sevklerde önemli azalmalar olmuş, vatandaşlarımıza ilimizde hizmet verilmeye başlanmıştır. Hizmetlerinden dolayı emeği geçen tüm kardiyoloji ekibimizi ve hastane yönetimimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.” (Nihat Kanat-İLKHA)
 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Üniversite (deki tehlikenin farkında mısınız?)
Üniversite (deki tehlikenin farkında mısınız?)
​Cami cemaati Diyanet’in teravih kararına ne diyor?
​Cami cemaati Diyanet’in teravih kararına ne diyor?